Рятуючись від дій російських окупантів на українській території, жінки та діти, люди з інвалідністю та похилого віку, багатодітні родини та інші потерпілі отримують тимчасовий захист у Франції. 6 березня 2022 року у с. Пенн-Мірабо перших українців зустріла Мартін Вассал – президент департаменської ради Буш-дю-Рон та Екс-Марсельського Провансу у власності Департаменської ради Буш-дю-Рон. Станом на сьогодні, тут проживає 1000 біженців.
![](https://solidarite-ukraine.fr/wp-content/uploads/2022/05/DSC_7267-1024x683.jpg)
Галина Король – мама двох діток:
“Це надзвичайно боляче бачити своїх дітей у бомбосховку. Бачити страх у їхніх оченятах. Рятуючи дітей від війни, ми потрапили сюди. Ми назавжди запам’ятаємо французьку гостинність. Нас зустріли, як рідних. Нам допомагають забути пережите, якісно і швидко вирішити будь-які адміністративні чи практичні питання. Ми привеземо додому якнайкращі враження та спогади про цю солідарність. Ми безмежно вдячні жителям Франції за їхню щирість та прагнення допомогти.”
![](https://solidarite-ukraine.fr/wp-content/uploads/2022/05/photo_2022-05-12_13-09-56-1024x768.jpg)
Близько півроку тому тут зачинився ITEP «Les Cadeneaux» – місце, де дбали про дітей з інвалідністю. Щоб забезпечити якомога комфортніше перебування біженців з України, приміщення адаптували під потреби нових жителів.
![](https://solidarite-ukraine.fr/wp-content/uploads/2022/05/photo_2022-05-12_13-09-57-768x1024.jpg)
Дітлахи мають ігрові зони як на вулиці, так і в приміщеннях. Тож їм є де весело провести час, коли вони не в яслях, школах чи коледжах.
![](https://solidarite-ukraine.fr/wp-content/uploads/2022/05/photo_2022-05-12_13-09-55-1024x768.jpg)
Волонтери допомагають оформити необхідні адімінстративні документи, отримати соціальну грошову допомогу, доступ до охорони здоров’я, освіти та ринку праці.
Жан-Француа Бель працює тут медбратом два тижні:
“Це новий досвід для мене. З перших днів я зрозумів, що система охорони здоров’я України та Франції – абсолютно різна. Для деяких людей важко зрозуміти, що потрібен час перед отриманням направлення на зустріч з вузьким спеціалістом: гінекологом, дантистом. Але люди швидко звикають до нових порядків та дивуються спектру безоплатних послуг за страхуванням.”
![](https://solidarite-ukraine.fr/wp-content/uploads/2022/05/DSC_7262-1024x683.jpg)
Валері Дрезе-Хумез – голова представництва Європейської комісії у Франції. Вона, разом з журналістами, відвідала місце проживання біженців з України:
“Важливо бути тут і постійно говорити про проблему України. Не припустимо це забути. Жителі Франції підтримують біженців пожервами. У цьому місці ви можете побачити та відчути наскільки важлива наша підтримка і як практично діє механізм солідарності.”